Orhan Gencebay Makale Arşivi

makale

Hep okurduk bir yerlerde ” hakkında sayısız tez ve makale üretilmiş sanatçı” diye. Peki nerde bu tezler, makaleler, kimler yazdı bunları. Yabancı ülkelerde de tezlere konu edilmişti.

İşte bu makale ve tezleri tek tek araştırıp makale veritabanı oluşturmaya karar verdik. Bu son derece idealist bir proje. Net ortamında karşımıza çıkmamış hatrı sayılır bir kaynak var, bir çok üniversitede hakkında tezler yapılmış. Bazılarına ulaştık zaten. Sizinde kendinize ait tez, makale vb. çalışmalarınız varsa bana gönderin.

Projeden Altan Gencebay’ın da bilgisi var, projeyi çok güzel buldu. Zaten internet ortamında bir Türk sanatçı için makale, tez veritabanı gibi bi çalışma yok. Olsa olsa Ahmet Kaya, Cem Karaca, Barış Manço, Müslüm Gürses, Zülfi Livaneli, Sezen Aksu, Erkin Koray gibi sanatçılar için yapılabilir; bu sanatçılar içinde makale arşivi, nota arşivi gibi çalışmalar yapılmamış.

Makale arşivi: http://makale.orhanabi.net

Bu tez ve makale veritabanı ve Nota arşivi çalışmaları, Radikal Gencebay’cılar olarak, Orhan GENCEBAY’ı ne kadar ciddiye aldığımızın ve detaylı incelediğimizin önemli bir göstergesidir.

Bir önceki yazımız olan Gencebay'a Mektup başlıklı makalemizde Orhan GENCEBAY, orhan gencebay e-mail ve orhan gencebay iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.

Hep okurduk bir yerlerde ” hakkında sayısız tez ve makale üretilmiş sanatçı” diye. Peki nerde bu tezler, makaleler, kimler yazdı bunları. Yabancı ülkelerde de tezlere konu edilmişti. İşte bu makale ve tezleri tek tek araştırıp makale veritabanı oluşturmaya karar verdik. Bu son derece idealist bir proje. Net ortamında karşımıza çıkmamış hatrı sayılır bir kaynak var, …

Review Overview

User Rating: Be the first one !
0

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>