OrhanAbi.NET Blog Servisi

                   blog4

Blog, eskiden ajanda tarzı defterlerimize yazdığımız günlüklerin internet ortamında tutulması fikriyle ortaya çıkmış küçük websiteleridir diyebiliriz. Bizler günlüklerimizi internet ortamında tutabileceğimiz gibi, onları arkadaşlarımızla ve herkesle de paylaşabiliyoruz. İnternet ilk çıktığında “İCQ” diye bir sosyal iletişim aracı vardı, onun yerini MSN aldı. Herkesin bir MSN adresi oldu. Sonra MSN’in yerini facebook gibi sosyal araçlar aldı, hemen herkesin bir sosyal hesabı var. İşte son trend ise Blog’dur. İnterneti aktif kullanan herkesin bir Blog’u var.

Blog’a küçük web sitesi diyebiliriz. Size ait, sizi yansıtan. Hiçbir webtasarım bilgisi gerektirmez, herşeyiyle hazır haldedir ancak zevkinizie göre düzenlersiniz. Tıpkı Facebook profili gibi. İstediğin makaleyi, yazıyı, haberi, resmi videoyu paylaşabileceğiniz size ait özel bir sayfadır. İster günlük gibi kullanın, ister beğendiğiniz filmler hakkında yorumlarda bulunun, isterseniz karikatür biriktirin ve sonra size özel adresinizi facebook, youtube, twitter vb. ortamlarda tanıtın.

“Kayıt Ol”  butonuna basın ve gerekli alanları doldurun. Kayıt sonrası http://blog.orhanabi.net/sizinadresiniz şeklinde bir adresiniz olur.

İyi Bloglamalar!

Bir önceki yazımız olan Virtüöz Tv başlıklı makalemizde amatör müzisyen, müzisyen ve müzisyen videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

                   Blog, eskiden ajanda tarzı defterlerimize yazdığımız günlüklerin internet ortamında tutulması fikriyle ortaya çıkmış küçük websiteleridir diyebiliriz. Bizler günlüklerimizi internet ortamında tutabileceğimiz gibi, onları arkadaşlarımızla ve herkesle de paylaşabiliyoruz. İnternet ilk çıktığında “İCQ” diye bir sosyal iletişim aracı vardı, onun yerini MSN aldı. Herkesin bir MSN adresi oldu. Sonra MSN’in yerini facebook gibi sosyal araçlar …

Review Overview

User Rating: Be the first one !
0

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>